środa, 21 lutego
Shadow

Województwo łódzkie rozkwitnie i nabierze kolorów

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza mieszkańców regionu do udziału w dwóch nowych konkursach na ,,Kolorowy balkon” i „Ogrody i ogródki województwa łódzkiego”, które przyczynią się do tego, że województwo łódzkie rozkwitnie i nabierze kolorów. Konkursy mają wzbogacić i uatrakcyjnić wizerunek województwa.

– Chcemy, aby województwo łódzkie stało się stolicą ogrodów. To czym dziś zaczynamy ma być pierwszym krokiem na tej drodze – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Chcemy trafić do wszystkich tych, którzy  mówią o sobie, że są miłośnikami ogrodów, do tych, którzy chcieliby takie ogrody udoskonalić, upiększyć. Chcemy ich zaprosić do wspólnego działania, do wspólnej organizacji, do tego żebyśmy wyłonili spośród tego co powstanie, najpiękniejsze, najładniejsze ogrody, balkony.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik ,,Mój ogródek’’. To jedno z młodszych pism na rynku czasopism ogrodniczych. I jedno z bardziej lubianych. Magazyn ten jest kompletnym źródłem  wiedzy dla wszystkich, którzy pasjonują się uprawą przydomowego ogrodu czy też małego ogródka balkonowego.

– ,,Mój ogródek” włącza się we wszelkie inicjatywy, które promują kontakt  z naturą i uprawy roślin. Hortiterapia jest najprostszym i najtańszym sposobem na zachowanie zdrowia i równowagi psychicznej, a to chyba jest nam w dzisiejszych czasach najbardziej potrzebne. Doskonale się to też wpisuje w nurt, który jest nam szczególnie bliski, czyli slow life. Dlatego też, z radością obejmujemy patronatem medialnym konkurs ,,Ogrody i ogródki województwa łódzkiego” organizowany przez województwo łódzkie. Bardzo zachęcam Państwa od udziału w tym konkursie – mówi Magdalena Kondracka, redaktor naczelna miesięcznika ,,Mój Ogródek”.

Wiosna sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Aby nie tracić ciepłych wieczorów wystarczy wykorzystać przestrzeń, którą mamy tuż za naszymi oknami. Nawet niewielki balkon możemy przekształcić w przytulne miejsce wypoczynku, zielony i pachnący ogród. Wiosna to najlepszy czas na jego metamorfozę.

Konkurs ,,Kolorowy balkon” przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach tematycznych:  rośliny miododajne, ukwiecony balkon i rośliny ziołowo-warzywno-owocowe.

Mieszkańcy województwa, którzy chcą pochwalić się swoim ogrodem czy działką mają do wyboru konkurs ,,Ogrody i ogródki województwa łódzkiego” w kategoriach: Ładne kwiatki, czyli Ogród kwiatowy, Królowa ula, czyli Ogród jako oaza dla pszczół i pszczołowatych, Niezłe ziółko, czyli Ogród ziołowo-warzywny, Sielski-anielski, czyli Ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych.

W obu konkursach mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy województwa łódzkiego

Uczestnik może dokonać jednego zgłoszenia do konkursu w jednej kategorii tematycznej.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów dostępne są na poniższych stronach internetowych:

www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-kolorowy-balkon

www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-ogrody-i-ogrodki-wojewodztwa-lodzkiego

Dla uczestników konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *