środa, 30 listopada
Shadow

Ukradł meble i router, a w domu miał narkotyki

Piotrkowscy kryminalni zatrzymali 32-latka, który był podejrzewany o dwie kradzieże. W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli część skradzionego mienia oraz ukryte narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających. Przestępstwa te zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

9 marca 2021 roku piotrkowscy kryminalni, po wcześniejszy ustaleniach zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Piotrkowianin podejrzewany był o kradzież rutera LTE z siedziby jednej z firmy na terenie miasta. Wartość rutera szacowana jest na ponad 700 złotych. Kradzież ta miała miejsce 10 lutego 2021 roku. Mężczyzna podejrzewany był również o kradzież mebli, z jednego z magazynów, która miała miejsce w tym samym dniu. Wartość skradzionych mebli została wyceniona na ponad 500 złotych. Posiadając jedynie poszlaki, piotrkowscy kryminalni analizowali zebrany materiał, aby jak najszybciej ustalić sprawcę. Dzięki starannej i dokładnej pracy funkcjonariuszy udało się ustalić amatora cudzego mienia. 9 marca 2021 roku kryminalni zatrzymali 32-latka. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli skradzione meble. Okazało się, że mężczyzna nie tylko złodziejski proceder ma na swoim koncie. Posiadał on również woreczki foliowe z białym proszkiem oraz suszem roślinnym. Po wstępnym sprawdzeniu testerem narkotykowym znajdujące się w woreczkach substancje dały wynik pozytywny w kierunku metamfetaminy oraz marihuany. Kryminalni odnaleźli również wagę oraz puste woreczki foliowe. Łącznie zabezpieczono blisko 30 gramów zabronionych substancji.

32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty kradzieży oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *