środa, 21 lutego
Shadow

Policja podsumowuje akcję znicz

fot. KMP Piotrków

Akcja znicz 2021 trwała 5 dni ( od 29 października do 2 listopada ). W tym czasie zauważalny był zwiększony ruch w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych.

W ciągu pięciu dób na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim doszło do 1 wypadku, w którym obrażenia odniosły dwie osoby. Funkcjonariusze interweniowali na miejscu 40 kolizji. Policjanci piotrkowskiej drogówki w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego na 87 nieodpowiedzialnych kierowców nałożyli mandaty karne. Skierowali 6 wniosków do sądu o ukaranie. Zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi ujawnili dwie osoby, które podróżując pojazdami mechanicznymi przekroczyły dozwoloną prędkość powyżej 50 km w terenie zabudowanym.

Mimo licznych apeli, policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierujących, eliminując z ruchu 5 osób, które wsiadły za kierownicę po alkoholu. 31 października 2021 roku kilkanaście minut po godzinie 20.00 na drodze krajowej 74 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego chevroletem aveo, który jechał w kierunku Bełchatowa. Tor jazdy wskazywał, że może kierować nim osoba nietrzeźwa. Policjanci kilka minut wcześniej zostali zaalarmowani o nietrzeźwym kierującym przez podróżującego tą drogą świadka, który zatrzymał się by pomóc zepchnąć chevroleta z uszkodzoną oponą na pobocze. Wyczuwając od kierowcy chevroleta zapach alkoholu podjął prawidłową decyzję o powiadomieniu służb mundurowych. Policjanci wyeliminowali z ruchu mieszkańca Łodzi, który jak wskazało badanie stanu trzeźwości miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Udzielona pomoc na drodze tym razem łodzianinowi nie wyszła na dobre. Okazało się, że pojazd, którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych, za co został mu już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny, a 44-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B. Pojazd został odholowany na parking a kierujący nim 44-latek odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Piotrków (DM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *