wtorek, 29 listopada
Shadow

Pijak z BMW w rękach piotrkowskiej policji!

Kierowca osobowego bmw wjechał na podwórko jednej z piotrkowskich kamienic. Był tak pijany, że nie mógł wysiąść z samochodu. Anonimowy telefon do dyżurnego piotrkowskiej komendy pozwolił na szybkie udaremnienie dalszej jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy

9 marca 2021 roku około godziny 17.20 piotrkowscy wywiadowcy pojechali na ulicę Wojska Polskiego, gdzie według zgłoszenia na podwórko kamienicy wjechało granatowe bmw. Z rozmowy telefonicznej z osobą, która postanowiła zaalarmować służby mundurowe wynikało, że kierowca osobówki może być pijany. Wskazywało na to jego zachowanie. Mężczyzna miał trudności z opuszczeniem samochodu. Po dotarciu na miejsce policjanci zobaczyli, że mężczyzna siedzący za kierownicą bmw próbuje wyjechać z podwórka. Uniemożliwili mu próbę ucieczki blokując drogę radiowozem. Od kierowcy policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu. 38-letni piotrkowianin był kompletnie pijany, zataczał się nie mogąc utrzymać równowagi. Badanie pokazało, że miał przeszło 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Niebawem usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję, również anonimowo, dzwoniąc pod numer 112.

źródło: KMP Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *