środa, 21 lutego
Shadow

Małgorzata i Mistrz. W Kraju ludzi prostych i bardzo szczęśliwych…

Ten kraj to Indonezja. Mnóstwo wysp i wysepek, niby przez przypadek rozrzuconych po gładkiej, turkusowej i bezkresnej tafli oceanu.

Trochę miasta, więcej wiosek, bardzo gorąco, góry w morzu i wulkany, bliskość dżungli i równika, krzykliwe małpy, groźne warany, rafa z bajecznie kolorowymi rybami – wszystko to zaledwie zapowiedź tego co możemy tu spotkać.

Jacy są tu ludzie? Filigranowej postury  o ciemnej karnacji, bardzo kolorowo ubrani, ludzie prości, którym niewiele trzeba by na ich twarzach zagościł uśmiech, czyli  ta najprostsza aprobata życia i świata, który im wcale nie ułatwił  zdobywanie dóbr materialnych gwarantując tym samym wygodę i komfort. Często mają niewiele, pracują lecz nie rozstają się z wrodzoną pogodą ducha i spokojem i co widać – cieszą się życiem. Ta wystawa trochę przybliży klimat i atmosferę, miesiąca tam spędzonego. W kwitnącym pełnym owoców rajskim ogrodzie Edenu, gdzie nie ma zakazanych owoców, są tylko niejadalne lub trujące o czym dobrze wiedzą tak ludzie jak i zwierzęta.

Małgorzata i Mistrz

Małgorzata Rymkiewicz – to ona była Indiana Jones tej wyprawy. Pasjonatka podróży i przygody, smakoszka życia i dobrego jedzenia i wytrawnego wina. Kobieta Muza o duszy artysty i ciele mitycznej Artemidy z nieodłącznym łukiem w ręku. Na co dzień – niewolnicza pracy i dwóch psów. Z zawodu i wykształcenia biolog i doktor antropologii. Istota o zniewalającym uśmiechu i dużej sile przekonywania.

Bogusław Maria Piasecki – artysta malarz wciąż poszukujący formy, treści, nowych środków wyrazu i sponsora. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Bardziej hulaka niż pokutnik. Na obecną chwilę odnalazł siebie i dryfuje między  skrajnościami swoją rzeką bez powrotu.

Wystawa czynna do 13 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *